Zapraszamy wszystkich na 27. edycję Pionka!

Odbędzie się ona w dniach 3-4 czerwca

Zapraszamy wszystkich do MOSiR Zabrze ul. Jana Matejki 6

TUTAJ znajdziecie wydarzenie na Facebooku. Udostępniajcie dalej!

 

Szczegóły dojazdu TUTAJ.


Atrakcje 27. Pionka:

Bogata biblioteka gier – Na Pionku udostępniamy Wam gry zgromadzone przez Koło Gier Planszowych działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Biblioteka gier jest bardzo bogata i zawiera w sobie kilkaset egzemplarzy gier polskich i zagranicznych wydawców. W zakładce LISTA GIER możecie sprawdzić, w co będziecie mogli zagrać. Jednocześnie przed każdym kolejnym Pionkiem staramy się pozyskiwać kolejne nowości od czołowych polskich wydawców – zachęcamy zatem do zapoznania się z listą NOWOŚCI.

Pomarańczowe koszulki – Na terenie imprezy spotkacie osoby ubrane w pomarańczowe koszulki. Są to organizatorzy tej imprezy. Możecie zadać im pytanie i na pewno uzyskacie odpowiedź. Możecie poprosić o pomoc i na pewno zostanie udzielona. Pomarańczowe Koszulki są po to, byście nie czuli się zagubieni. Znajdą wam partnera do gry. Wyszukają i zaproponują ciekawą grę planszową. Oprowadzą po terenie imprezy i pokażą, gdzie się coś dzieje. A co najważniejsze – tłumaczą zasady gier.
Zawsze jeśli potrzebujesz pomocy – zwróć się do osoby w pomarańczowej koszulce. Ona jest właśnie po to, by pomóc.
Jeśli chciałbyś zostać jedną z Pomarańczowych Koszulek i pomóc przy organizacji imprezy, skontaktuj się z nami.

Zagraj, żeby Wygrać – To akcja, która pierwszy raz pojawiła się podczas 22. edycji Pionka. Gry biorące udział w akcji znajdują się obecnie w osobnej części hali i osoby grające w nie mogą po zagraniu wypełnić kupon, który weźmie udział w losowaniu. Później, na koniec imprezy (a dokładniej w niedzielę ok. 16.30), z pośród wszystkich osób grających losujemy szczęśliwców, którzy otrzymują nagrody z puli ufundowanej przez sponsorów. Sprawdźcie, jakie tytuły biorą udział w bieżącej edycji ZAGRAJ, ŻEBY WYGRAĆ.

Giełda gier używanych – Od kilku lat to już stały element Pionka. Zasada działania giełdy jest bardzo prosta: każdy może przynieść dowolne gry planszowe/karciane czy związane z nimi akcesoria i wystawić na giełdzie. Każdy może przejrzeć to, co przynieśli inni i wybrać dla siebie interesujące pozycje. Z każdej transakcji 2 zł trafia do puli. Po zakończeniu imprezy losujemy spośród wszystkich kupujących  osoby, do których trafia ta pula i mogą ją wykorzystać na zakup nowych gier.