Za nami 27. edycja Pionka, najstarszej w Polsce i największej na południu Polski imprezy poświęconej  grom planszowym. Podczas ten edycji imprezy odwiedziło nas 880 unikalnych uczestników przez dwa dni trwania Pionka. Do tej liczby należy dodać dużą gromadę dzieci i szkrabów, które wstęp na imprezę miały darmowy, więc nie zostały odnotowane na listach akredytacji.

Jak zwykle podczas trwania Pionka prowadziliśmy akcję Zagraj Aby Wygrać. W jej ramach uczestnicy mogli zagraś w jedną z dziewięciu gier ufundowanych przez sponsorów i za każdą rozgrywkę otrzymać los na loterię. Do urn łącznie trafiły 327 losy. Największą popularnością cieszyły się gry:
Fuse – 87 losów,
Winnica – 45 losów,
Polska LuxTorpeda – 39 losów

Jak zawsze na Pionku odbywał się także plebiscyt na Najlepszą Grę Pionka. Uczestnicy wypełniali ankietę i wymieniali 3 najfajniejsze gry, w jakie zagrali na Pionku. Łącznie zgłoszono 132 różne tytuły i oddano na nie 472 głosy! Pierwsza 10tka najlepszych gier na tej edycji Pionka to:
Fuse – 44 głosy
Kanagawa – 18 głosów
century, korzenny szlak – 13 głosów
Winnica – 12 głosów
Blood Rage – 10 głosów
Dominion – 10 głosów
Kingdominio – 10 głosów
Domek – 8 głosów
Neuroshima Hex – 8 głosów
Robinson Crusoe – 8 głosów

A jakie statystyki miała nasza biblioteka gier? Wypożyczyliście 294 różne gry! Łącznie dokonaliście 936 wypożyczeń! Wśród najchętniej wypożyczanych były:
Kanagawa – 36 wypożyczeń
Fuse- 34 wypożyczenia
Domek – 15 wypożyczeń
King of Tokyo – 15 wypożyczeń
Osadnicy Narodziny Imperium – 14 wypożyczeń
Spaghetti – 14 wypożyczeń
iGranie z Gruzem – 12 wypożyczeń
Mistakos – 12 wypożyczeń
Wsiąść do pociągu: Europa – 12 wypożyczeń
Splendor – 11 wypożyczeń

Jeszcze raz najserdeczniej dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zabawę przez pełne dwa dni. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Pomarańczowym Koszulkom za dwa dni wytężonej pracy i tłumaczenia reguł. I jeszcze raz dziękujemy sponsorom, którzy przekazali nam gry do biblioteki oraz na nagrody. Do zobaczenia już za pół roku!

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Name *
    Email *
    Website