SilesiaRailCon na Pionku

Z przyjemnością informujemy, że podczas czerwcowego Pionka po raz drugi odbędzie się SilesiaRailCon – minikonwent poświęcony grom z serii 18xx.

„W grach 18XX wcielasz się w rolę kolejowego barona. Zaczynasz grę z niewielką ilością pieniędzy, które wykorzystujesz do otwarcia firmy kolejowej bądź zakupu udziałów w firmach kolejowych innych graczy. Następnie, w imieniu firmy, podejmujesz wszystkie decyzje o jej rozwoju: budowie torów, stacji kolejowych, zakupu pociągów, wypłaty zysku w postaci dywidendy. Zarobione pieniądze możesz wykorzystać do zakupu dodatkowych udziałów bądź nawet możesz uruchomić kolejną firmę kolejową. Gry te stawiają wiele decyzji i wyborów przed graczem. Na koniec gry wygrywa gracz, który ma największy majątek.”

SilesiaRailCon to pomysł dwójki pasjonatów gier 18xx – Michała i Marcina, którzy prowadzą bloga RailsOnBoards.com (dawniej 18xxpl) i chcą w sposób praktyczny pokazać innym ten typ gier. Mogliście ich zobaczyć na poprzednich edycjach Pionka, gdzie grali w grę 1844, 1889 czy 1846. Tym razem będą uczyć chętnych grę w 1846 lub 1889 – „osiemnastki”, która uważane są za najlepsze z serii do nauki przez nowych graczy. Więcej informacji organizacyjnych o SilesiaRailCon znajdziecie wkrótce na RailsOnBoards.com

Poprzednio o SilesiaRailConie pisaliśmy tutaj.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Name *
    Email *
    Website