Z przyjemnością informujemy, że podczas listopadowego Pionka po raz pierwszy odbędzie się SilesiaRailCon – pierwsza edycja minikonwentu poświęconego grom z serii 18XX.

„W grach 18XX wcielasz się w rolę kolejowego barona. Zaczynasz grę z niewielką ilością pieniędzy, które wykorzystujesz do otwarcia firmy kolejowej. Następnie, w imieniu firmy, podejmujesz decyzje o budowie torów, postawieniu stacji kolejowej, czy kupnie pociągów. Otrzymujesz również dywidendę z osiągniętego przez firmę dochodu. Możesz użyć te zarobione pieniądze by kupić więcej akcji lub nawet możesz uruchomić kolejną firmę kolejową. Gra jest bardzo interesująca ponieważ masz wiele opcji do wyboru w swojej turze. Na koniec gry wygrywa gracz, który ma największy majątek.”

SilesiaRailCon to pomysł dwójki pasjonatów gier 18XX – Michała i Marcina, którzy prowadzą bloga 18xxpl.wordpress.com i chcą w sposób praktyczny pokazać innym ten typ gier. Mogliście ich zobaczyć na poprzedniej edycji Pionka, gdzie grali w grę 1844. Tym razem będą uczyć chętnych grę w 1846 – „osiemnastki”, która uważana jest za jedną z najlepszych z serii. Więcej informacji pojawi się w najbliższym czasie na specjalnym blogu SilesiaRailCon.wordpress.com.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Name *
    Email *
    Website