frames4

To już ostatnie zgłoszenie w naszym konkursie. W ciągu kilku dni postaramy się ogłosić wyniki. Przy okazji życzymy wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Oby nigdy wam nie brakowało czasu i partnerów do gry!

Tymczasem zapraszamy do lektury wspomnień Ewy:

Nie samym komputerem żyje człowiek. Idąc tym tropem, w drugi weekend grudnia wybraliśmy się wraz z Rojem na spotkanie miłośników gier planszowych „Pionek XXIII”. Najbardziej oczekiwaną przeze mnie atrakcją była premiera gry planszowej „Wiedźmin”! Ale po kolei… Impreza ta odbyła się 13 i 14 grudnia 2014 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Gliwicach. Nawiasem mówiąc w podstawówce, którą skończyłam. Podczas Pionka spędziłam tam wiele godzin, ale nie sposób było zagrać nawet w 1% proponowanych przez organizatorów tytułów. W sobotę przyjechałam na targi praktycznieaic1 zaraz po otwarciu i już wtedy zaskoczyła mnie duża ilość uczestników. Parkując samochód, zwróciłam uwagę na różnorodność rejestracji. Niesamowite było to, że dało się spotkać uczestników nie tylko z Gliwic, czy nawet z województwa Śląskiego, ale także z całej Polski. Organizatorzy zadbali o wszystko. Jeśli chodzi o ilość miejsc do siedzenia, dokładali starań, aby jak najszybciej znaleźć dodatkowe miejsce i rozpocząć rozgrywkę (najczęściej dosłownie chwilkę szukało się miejsca, aby usiąść). A dla zmęczonych zmaganiami przy planszy czekało zaplecze gastronomiczne. Można było zjeść kanapkę czy batonika, a także coś na ciepło lub po prostu napisać się kawy. Gry proponowane przez organizatorów pozwalały na spędzanie tam czasu całą rodziną czy paczką przyjaciół. Podczas targów można było zagrać w gry zaci2 fabułą, gry bardziej lub mniej skomplikowane czy stricte dedykowane dla najmłodszych uczestników. Jedynym mankamentem była moim zdaniem zbyt mała ilość kopii najpopularniejszych tytułów gier. Tworzyły się kolejki i niestety nie udało mi się zagrać we wszystkie gry, które chciałam wypróbować. Na szczęście we wspomnianego już wcześniej „Wiedźmina” udało mi się zagrać i to aż dwie partie. Oczywiście gra ta niezwykle przypadła mi do gustu, gdyż uwielbiam universum stworzone przez Sapkowskiego. Inne tytuły, w które także miałam okazje zagrać tj. Altaria, 7 Cudów Świata czy choćby Metro, także uważam za godne uwagi. Miałam wrażenie, że w niedzielę była mniejsza frekwencja niż w sobotę, mimo wszystko atmosfera pozostała niezwykła.aci3 Poza stoiskiem z grami był także komis gier, gdzie można było sprzedać swoje nieużywane (czy używane?) gry lub też taniej kupić swoje wymarzone tytuły. Niezwykle fajną rzeczą w całym tym wydarzeniu – poza możliwością zagrania w interesujące nas tytuły – była także okazja poznania innych zapaleńców gier planszowych, sama miałam okazję zagrać z przypadkowo poznanymi osobami, którym akurat brakowało osoby do kompletu. Organizator poprzez tabliczki „szukam graczy” ułatwiał właśnie zawieranie takich znajomości.

Muszę stwierdzić, że impreza stała na wysokim poziomie i oceniam ją bardzo wysoko. Na pewno, jeśli będzie możliwość, wybiorę się na event znów, tym razem większą ekipą. Do zobaczenia w okolicach lata.

Pozdrawiam Gorąco
Aicrodzik

aci4

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Name *
    Email *
    Website