Aarrr 2 - UnPub

Na 28 edycji Pionka będziecie mieli okazję zagrać w prototyp:

Aarrr 2

Autor: Przemek Dmytruszyński

Liczba graczy: 4

Wiek graczy: 6

Czas gry: 30

Aarrr 2 - UnPub

Opis gry: Aarrr 2 (tytuł roboczy) to kontynuacja pirackiej gry dla najmłodszych „Aarrr!”. W sequelu gracze po raz kolejny wcielają się w kapitanów okrętów i pojedynkują na błękitnych połaciach oceanów. Jednak w stosunku do poprzedniej wersji, w Aarrr 2 dokonaliśmy pewnych zmian:
– teraz może pojedynkować się aż do czterech graczy jednocześnie!
– większość kart znanych z poprzedniej edycji poddana została korekcie, ich właściwości uległy zmianie; dodatkowo pojawiły się całkiem nowe karty wprowadzające ciekawe rozwiązania!
– zmianie uległ mechanizm oddawania salw
– pomimo losowości, akcje wprowadzają elementy planowania oraz zarządzania ryzykiem (zależne od trybu rozgrywki)
Nic nie smakuje lepiej niż morska sól w zębach! Dlatego też Aarrr 2 powinna spodobać się wszystkim, którzy lubią odrobinę pirackiej „naparzanki”, a w szczególności zaś dzieciom, bo to do nich ta gra w głównej mierze jest adresowana.

W grze Aarrr 2 gracze wcielają się w kapitanów pirackich okrętów. Każdy z nich otrzymuje identyczny początkowy zestaw kart, a następnie dobiera do siedmiu, z kart dostępnych na stole (mały draft). Po fazie rozpoczęcia gry, gracze przechodzą do jej sedna, czyli wielkiej pirackiej bitwy, w której to miotane są kule armatnie, łatane dziury w kadłubie a nawet od czasu do czasu pojawi się Kraken i butelka rumu. Gracze mają do wykorzystania dwie akcje, które oznaczają zagranie karty zgodnie z jej przeznaczeniem, oddanie salwy lub też spasowanie. Akcje mogą być odrobinę zróżnicowane w zależności od trybu gry. Grę wygrywa ten gracz, który pod koniec gry (kiedy wszystkie karty z głównej talii się już wyczerpią) będzie kapitanem najmniej podziurawionego okrętu.

Komponenty:
– ponad 100 kart
– 4 plansze graczy
– żetony dziur o wartościach 1, 5 oraz 10
– drewniane znaczniki

Aarrr 2 - UnPub

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Name *
    Email *
    Website