Blackout Underground

Blackout Underground

Autorzy: Jan Balicki, Szczepan Marciniec

Liczba graczy: 5 graczy

Wiek graczy: 12 lat

Czas gry: 60 minut

Opis gry: „Na granicy zderzających się galaktyk odkryto planetę z inteligentnymi formami życia, koncentrującymi się w ogromnym mieście zajmującym cały kontynent.
Te humanoidalne stwory o owadzich cechach stworzyły cywilizację łudząco przypominającą ludzką. Stwierdza się…”
– fragment dziennika podkładowego ze statku badawczego XF-454 przesłanego do Portu 23, Sektor 5 Drogi Mlecznej, data i czas gwiezdny – niezidentyfikowane.

Tymczasem w niniejszym mieście…
„Idźcie moi słudzy. Zniszczcie przeciwników i dajcie mi władzę. Blackout będzie należeć do mnie…”
– zdawkowe przemówienie ojca Simmulitów.

Wcielasz się w przywódcę jednej z mafii rywalizujących o kontrolę nad miastem Blackout. Twoi agenci zrobią dla Ciebie wszystko – skasują, zastosują fortel, siłą przejmą kluczowe dystrykty, aby zaspokoić Twoją żądzę władzy…
Twoim celem jest zdobycie największej ilość Punktów Wpływu, które świadczą o Twojej dominacji. Nie ma kompromisów. Wygrany jest tylko jeden.
I z pewnością to Ty chcesz nim być!

Zasady gry: Celem gry i warunkiem zwycięstwa jest zdobycie największej liczby punktów wpływu w mieście Blackout. Punkty wpływu zdobywane są poprzez umieszczanie agentów na odpowiednich lokacjach w mieście, przejmowanie dystryktów, wykorzystywanie specjalnych zdolności w trakcie rozgrywki oraz kontrolę najważniejszych obszarów miasta na koniec gry.

Gracze wcielają się w role przywódców mafii i posiadają w swoich zasobach co najmniej 15 agentów. Agenci są umieszczani na planszy poprzez wybór sumy wyników 2 z 3 kości. Gracze mogą modyfikować wyniki na kościach, zmieniać położenie agentów oraz blokować akcje przeciwników poprzez zastosowanie kart taktyki. W bezwzględnie walce o dominację nad miastem nie brakuje eliminowania przeciwników.

Miasto Blackout pozwala graczom na przechylanie szali zwycięstwa na swoją stronę poprzez aktywację lokacji specjalnych oraz dystryktów.
Główną bronią przywódcy mafii jest jednak jego umysł – przebiegłe reagowanie na zmianę sytuacji w mieści i wykorzystywanie okazji na aktywację wielu zdolności w jednej turze może przypieczętować zwycięstwo.

Instrukcja do gry: Blackout-Underground-instrukcja

Blackout Underground


Zgłaszajcie swoje prototypy tutaj: http://pionek.org/unpub-zaprezentuj-swoj-prototyp

Śledźcie nas na FB: https://www.facebook.com/PionekGliwice/

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Name *
    Email *
    Website